Διεκδίκησε 35€ paysafe! 🏠 Home Wiz Home 🏠

• Θες να κερδίσεις 35€ paysafe (δηλαδή 39.750 κορώνες) απλά διακοσμώντας το σπίτι σου;

Αν ναι... τότε δήλωσε συμμετοχή στον ολοκαίνουριο μεγάλο διαγωνισμό της Ελληνικής Κοινότητας!

🏠ΗOME WIZ HOME 🏠

:critical:Τι είναι το Home Wiz Home;

Το Home Wiz Home είναι ένας διαγωνισμός διακόσμησης που αποτελείται από 15 δοκιμασίες.

:critical:Πως λειτουργεί;

Σε κάθε δοκιμασία δίνεται στους παίχτες ένα θέμα, βάση του οποίου πρέπει να διακοσμήσουν ένα δωμάτιο του σπιτιού τους.

Αφού όλοι οι παίχτες το κάνουν αυτό, η κριτική επιτροπή συνεδριάζει και αποφασίζει ποιος έχει την χειρότερη απόδοση. Ο παίχτης αυτός αποχωρεί από το παιχνίδι και οι υπόλοιποι συνεχίζουν στην επόμενη δοκιμασία.

Αυτό θα γίνεται μέχρι να μείνουν μόνο 2 παίχτες, οι οποίοι θα διαγωνιστούν στην 15η και τελευταία δοκιμασία, αυτή του Τελικού!

Ο νικητής θα είναι ο παίχτης που θα κερδίσει το μεγάλο έπαθλο των 35€ paysafe (ή αλλιώς 39.750 κορωνών)!

:critical:Πότε θα διεξαχθεί;

Ο διαγωνισμός αναμένεται να ξεκινήσει από τις αρχές Φεβρουαρίου. (Μην αγχώνεστε! Θα έχετε αρκετό χρόνο για να διακοσμήσετε το δωμάτιό σας, έτσι ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα με το σχολείο και τα διαβάσματα)

:critical:Ποιοι αποτελούν την κριτική επιτροπή;

Οι κρητική επιτροπή αποτελείται από τους:

Μαρκ Σημάδι Ξωτικού

Λυδία Ανάσα Σκότους

Φρεντ Νόμισμα Ιστορίας

Αλίκη Ιστορίας

:critical:Πως θα αποφασίζεται ποιος θα αποχωρήσει;

Αφού όλοι οι παίχτες ολοκληρώσουν τη δοκιμασία, οι κριτές θα συνεδριάσουν έχοντας μπροστά τους (σε μορφή εγγράφου word) φωτογραφίες από το διακοσμημένο δωμάτιο του κάθε διαγωνιζομένου. Θα δημιουργούν μια κατάταξη από τον καλύτερο προς τον χειρότερο και ο τελευταίος της λίστας αυτής θα αποχωρεί.

Τα κριτήρια με τα οποία θα δουλεύουν οι κριτές είναι:

1. Αν ο παίχτης είναι εντός θέματος

2. Αν τα έπιπλα ταιριάζουν μεταξύ τους

3. Αν τα έπιπλα είναι σωστά τοποθετημένα κ.α.

Δεν θα παίζει κανέναν απολύτως ρόλο η σπανιότητα των επίπλων ή το αν το δωμάτιο του σπιτιού ευνοεί τη δοκιμασία, για να είναι οι αποφάσεις δίκαιες.

:critical:Με ποιον τρόπο θα γίνεται η εξαγορά των επίπλων;

Οι διαγωνιζόμενοι θα αγοράζουν τα έπιπλα για τις δοκιμασίες με το δικό τους χρυσό, αλλά σε περίπτωση που μια δοκιμασία ξεπεράσει το 15.000 χρυσό, θα τους δοθεί ένας μεγάλος αριθμός χρυσών καρτών για την αποκατάσταση της "περιουσίας" τους.

Οι παίχτες μπορούν να χρησιμοποιήσουν έπιπλα που ήδη έχουν. Υπενθυμίζουμε πως δεν θα έχει καμία σημασία αν τα έπιπλα είναι σπάνια ή ακριβά (με κορώνες). Όλοι οι παίχτες θα κριθούν βάση των κριτηρίων που ειπώθηκαν στο προηγούμενο ερώτημα και μόνο!

Όμως... τι θα γίνει αν ο παίχτης δεν βρει αυτό που θέλει στο Παζάρι;

Είναι πολύ απλό. Στο Home Wiz Home έχουμε ετοιμάσει έναν πολύ μεγάλο κατάλογο με τα έπιπλα που περιέχει το κατάστημα επίπλων του κάθε κόσμου της Σπείρας. Οι παίχτες μπορούν να ψάξουν στη λίστα αυτή και αν βρουν ένα αντικείμενο που τους ενδιαφέρει, να πάνε στον κόσμο αυτό και να το αγοράσουν.

Τι θα γίνει όμως αν δεν έχουν αγορασμένες τις περιοχές;

Η λίστα δημιουργήθηκε ακριβώς για να λυθεί αυτό το πρόβλημα. Αν οι παίχτες βρουν στον κατάλογο ένα αντικείμενο που θέλουν αλλά δεν έχουν αγορασμένη την περιοχή που το πουλάει, μπορούν να απευθυνθούν σε εμένα (Φρεντ Νόμισμα Ιστορίας - Fred-o Espresso ) για να αγοράσω το έπιπλο και να το πουλήσω στο παζάρι.

ΕΔΩ Η ΛΙΣΤΑ: https://drive.google.com/open?…i5OPivOo_4hTPOBDmQmKkoAHI

:critical:Κάθε πότε θα προχωράμε σε νέα δοκιμασία και πως θα ενημερωνόμαστε;

Σε νέα δοκιμασία θα προχωράμε όταν όλοι οι παίχτες ολοκληρώσουν τη διακόσμησή τους και οι κριτές αποφασίσουν ποιος θα αποχωρήσει. Σε περίοδο σχολείου και εξετάσεων το χρονικό διάστημα που θα έχουν οι παίχτες να διακοσμήσουν θα είναι μεγάλο (μέχρι και ένα μήνα) λόγω των υποχρεώσεων που μπορεί να επιβαρύνουν τον καθένα.

Όταν όμως οι εξεταστικές περίοδοι και τα σχολεία τελειώσουν, θα γίνεται μια δοκιμασία ΚΑΘΕ εβδομάδα, έτσι ώστε ο νικητής να προλάβει να πάρει το βραβείο του πριν το τέλος του καλοκαιριού.

Αν κάποιος λείπει το καλοκαίρι για ένα χρονικό διάστημα σε διακοπές, θα του δίνονται τα θέματα των επόμενων 2-3 δοκιμασιών για να διακοσμήσει πριν φύγει.

Για την ενημέρωση των διαγωνιζομένων υπάρχει server στο discord με το όνομα του διαγωνισμού, στον οποίο θα γίνονται όλες οι σχετικές ανακοινώσεις:

Ποια είναι η επόμενη δοκιμασία

Πότε ξεκινάει και πότε τελειώνει

Ποιος αποχωρεί κτλ.

Επίσης εκεί οι διαγωνιζόμενοι θα μπορούν να θέτουν τις απορίες τους και να συζητούν μεταξύ τους.

Στον server αυτό μπορούν να μπουν μόνο οι παίχτες που έχουν δηλώσει συμμετοχή.

Αν κάποιος δεν επιθυμεί να μπει στον server για κάποιο λόγο ενώ έχει δηλώσει, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, απλά πρέπει να βρει ένα μέσο επικοινωνίας για να μπορώ να τον ενημερώνω για τις εξελίξεις.

:critical:Θα υπάρξει δημοσιοποίηση του Home Wiz Home;

Φυσικά. Η κάθε δοκιμασία θα αποτελεί ένα ξεχωριστό επεισόδιο το οποίο θα δημοσιεύεται στο κανάλι μου στο YouTube. Το επεισόδιο θα περιέχει τις κριτικές των κριτών πάνω στο διακοσμημένο δωμάτιο του κάθε διαγωνιζομένου και την ανακοίνωση της αποχώρησης.

~

Αυτά είναι λοιπόν όσα πρέπει να ξέρετε για τον νέο μεγάλο διαγωνισμό, Home Wiz Home! Oι συμμετοχές θα είναι ανοιχτές μέχρι τις 15 Ιανουαρίου. Μπορείτε να δηλώσετε μέσω του φόρουμ από προσωπικό μήνυμα ή μέσω του discord (Fred-o Espresso#2795) για να διεκδικήσετε το μεγάλο έπαθλο των 35€ paysafe ή αλλιώς των 39.750 κορωνών.

~

Η Ο.Δ. δεν φέρει καμία ευθύνη για τον παραπάνω διαγωνισμό.

Οποιαδήποτε απορία μπορεί να τεθεί μόνο σε εμένα και όχι σε κάποιο μέλος της υποστήριξης.

:ambrose_01: Επισκεφθείτε το κανάλι μου για ταινίες, σειρές και διαγωνισμούς ΕΔΩ! :diego_01:

14750-fred-png

:star_:Φρεντ Νόμισμα Ιστορίας:star_:

*myth* lvl 130 *myth*

Edited 6 times, last by Fred-o Espresso ().

• Ναι

:ambrose_01: Επισκεφθείτε το κανάλι μου για ταινίες, σειρές και διαγωνισμούς ΕΔΩ! :diego_01:

14750-fred-png

*myth* lvl 130 *myth*

• Σημαντικό!   ▶️▶️▶️

Όπως ανέφερα στο παραπάνω ποστ, η κάθε δοκιμασία του Home Wiz Home θα δημοσιεύεται στο YouTube σαν επεισόδιο.

Επειδή ο διαγωνισμός πρόκειται για ένα παιχνίδι και σκοπός του δεν είναι να στεναχωρηθεί ή να θυμώσει κάποιος παίχτης, σε κάθε βίντεο τα σχόλια θα είναι απενεργοποιημένα για να αποφευχθούν κακόβουλα σχόλια ή κριτικές για τους διαγωνιζόμενους και τους κριτές.

Επίσης θα παρακαλούσα να μην υπάρχουν αντιδράσεις για τις διακοσμήσεις των παιχτών, για αυτά που λένε οι κριτές και για τις αποχωρήσεις ούτε εδώ στο φόρουμ.

Σας ευχαριστώ

~

🏠ΗOME WIZ HOME 🏠

Δηλώστε συμμετοχή και διεκδικήστε το έπαθλο των 35€ paysafe!

14750-fred-png

*myth* lvl 130 *myth*

• Μπράβο Φρεντ, φένεται πολύ καλός διαγωνισμός. Στην αρχή μας έιπες 20 ευρώ, ύστερα 30, ύστερα 35... Μπράβο, οσο πας και το ανεβάζεις:). Έχω βέβαια μια απορεία. Σε κάθε δοκιμασία θα πρέπει να διακοσμούμε ένα δωμάτιο, όμως θα πρέπει να διακοσμούμε ένα δωμάτιο ενός σπιτιού δική μας επιλογής ή θα μας επιλέγεις εσύ κάθε φορά;

*death* ΜΠΡΙΑΝ *death*

Youtube: TheAmazingBrian Facebook: Mprian Mpraouni

:star_: SpiralVision 2019 - Winner :star_:

130 :death: 130 :life: 32 :myth:

Το καινούργιο Wizzy Magazine, έρχεται σύντομα κοντά μας με ολοκαίνουργιο web-site και καινούργια ομάδα Διαχείρισης!

Δεν είναι ακόμη επίσημο!

• Σε κάθε δοκιμασία θα πρέπει να διακοσμούμε ένα δωμάτιο, όμως θα πρέπει να διακοσμούμε ένα δωμάτιο ενός σπιτιού δική μας επιλογής ή θα μας επιλέγεις εσύ κάθε φορά;

Το δωμάτιο κάθε φορά θα είναι το ίδιο. Γι' αυτό πρέπει να βρείτε (αν θέλετε με τη δική μου βοήθεια) ένα δωμάτιο μεσαίου μεγέθους για να χωράνε οι δοκιμασίες που απαιτούν και μικρό και μεγαλύτερο χώρο.

Αν για κάποιο λόγο (που δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον) θελήσει κάποιος να αλλάξει δωμάτιο τότε πρέπει να είναι ανάλογο με το προηγούμενο (σε μέγεθος πάντα).

Όταν θα επιλέξετε δωμάτιο μην κοιτάτε αν έχει ωραία παράθυρα και σχέδιο κτλ. Το δωμάτιο δεν θα παίζει κανέναν ρόλο στην απόφαση των κριτών. Μόνο το μέγεθός του πρέπει να είναι μεσαίο όπως είπα για να χωράει τα κόνσεπτ.

14750-fred-png

*myth* lvl 130 *myth*

Edited 4 times, last by Fred-o Espresso ().

• Α οκ, ty

*death* ΜΠΡΙΑΝ *death*

Youtube: TheAmazingBrian Facebook: Mprian Mpraouni

:star_: SpiralVision 2019 - Winner :star_:

130 :death: 130 :life: 32 :myth:

Το καινούργιο Wizzy Magazine, έρχεται σύντομα κοντά μας με ολοκαίνουργιο web-site και καινούργια ομάδα Διαχείρισης!

Δεν είναι ακόμη επίσημο!

• Κριτήρια θα έχουν οι κριτές ή θα αποφασίζουν μόνο αν τους αρέσει και αν όχι;

Greece

Αν είχα εγώ το Wizard101, το community θα ήταν διπλάσιο! :D

Τσεκάρετε το κανάλι μου!

Greek Wizard101 Tricks

• Κριτήρια θα έχουν οι κριτές ή θα αποφασίζουν μόνο αν τους αρέσει και αν όχι;

Έχω γράψει τα κριτήρια που θα χρησιμοποιούν οι κριτές στο αναλυτικό ποστ επάνω

(τα έκανα quote εδώ να μην ψάχνεις)

Τα κριτήρια με τα οποία θα δουλεύουν οι κριτές είναι:

1. Αν ο παίχτης είναι εντός θέματος

2. Αν τα έπιπλα ταιριάζουν μεταξύ τους

3. Αν τα έπιπλα είναι σωστά τοποθετημένα κ.α.

14750-fred-png

*myth* lvl 130 *myth*

• Ευχαριστούμε!

Τέσσερις μόνο μέρες έχουν περάσει από την ανακοίνωση του διαγωνισμού στο φόρουμ και οι συμμετοχές αυξάνονται όλο και περισσότερο! Ήθελα να σας ευχαριστήσω που στηρίζετε τη δουλειά αυτή καθώς ο συντονισμός τόσων παιχτών είναι πράγματι πολύ δύσκολος. Κανένας μας - από τους κριτές - δεν περίμενε να υπάρξει τόση μεγάλη απήχηση στους παίχτες και χαιρόμαστε πολύ για αυτό. :)

~

Ωστόσο, οι συμμετοχές είναι ακόμα ανοιχτές και θα είναι για 8 ημέρες ακόμα, οπότε προλαβαίνετε ακόμα να δηλώσετε και να διεκδικήσετε το μεγάλο έπαθλο!

Οι διαγωνιζόμενοι θα ανακοινωθούν επίσημα σε αυτό εδώ το ποστ την ημέρα που θα κλείσουν οι συμμετοχές.

14750-fred-png

*myth* lvl 130 *myth*

• :star_::star_:Οι συμμετοχές ΈΚΛΕΙΣΑΝ!:star_::star_:

Με μεγάλη μου χαρά σας ανακοινώνω ότι μετά από 20 σχεδόν μέρες ανοιχτών συμμετοχών στο discord αρχικά και μετέπειτα στο φόρουμ, οι διαγωνιζόμενοι του Home Wiz Home φτάνουν τον αριθμό των 18!

:pwPif:

Ευχαριστώ όλους εσάς που δηλώνοντας συμμετοχή θα κάνετε αυτόν τον διαγωνισμό πραγματικότητα!

:pwPif:

Οι 18 συμμετέχοντες θα ανακοινωθούν εντός της ημέρας σε αυτό το ποστ.

14750-fred-png

*myth* lvl 130 *myth*

• 🏠HOME WIZ HOME 2020 🏠

ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

(Με αλφαβητική σειρά)

01. Άλεξ ( Alexx )

02. Άλεξ Καρδιά Δράκου ( Alex Kardia Drakou )

03. Αλίκη Ξίφος Χειμώνα ( alikoss )

04. Αντώνιος Ανέμου ( Sid )

05. Βαλέριος Εξουσία Θύελλας ( Magician )

06. Γουίλιαμ Όλεθρος Δράκοντα ( William the Potato Wizard )

07. Γουλφ Ύφανση Στάχτης ( Wolf the leader of Spiral )

08. Έμιλι Ανάσα Άστρου ( Emanouela )

09. Ζωή Σκιά Σελήνης ( Zoe_The_Potato )

10. Θωμάς

11. Κρις

12. Μπραμ

13. Μπρίαν ( Gucci Gatoulis )

14. Νίκη Εξουσία Χρυσού ( Sanur-chan )

15. Ρέιτσελ Αγκάθι Δράκοντα ( momoiro )

16. Σκοτ Αεράκι Ήλιου ( evstav )

17. Σλόαν Ύφανση Μαύρου

18. Φιόνα Μάτια Αετού ( Anastasia )

ΟΙ ΚΡΙΤΕΣ

(Με αλφαβητική σειρά)

01. Λυδία Ανάσα Σκότους ( lydo )

02. Μαρκ Σημάδι Ξωτικού ( ThanasiShadoW )

03. Φρεντ Νόμισμα Ιστορίας ( Fred-o Espresso )

ART DIRECTOR

01. Αλίκη Ιστορίας ( AliceStory )

Οι δοκιμασίες για τους 18 διαγωνιζόμενους θα ξεκινήσουν το Σάββατο 1 Φεβρουαρίου. Μείνετε συντονισμένοι στο φόρουμ και στο κανάλι μου FRED GAMER CHANNEL για να βλέπετε όλα τα νέα επεισόδιο του διαγωνισμού!

14750-fred-png

*myth* lvl 130 *myth*

Edited 2 times, last by Fred-o Espresso ().

• Το Home Wiz Home αλλάζει ημερομηνία έναρξης και από την προκαθορισμένη 1 Φεβρουαρίου θα αλλάξει σε 25 Ιανουαρίου!

Οι παίχτες θα έχουν διορία ένα μήνα για να εκτελέσουν τη δοκιμασία.

Ευχαριστώ!

14750-fred-png

*myth* lvl 130 *myth*